Dva dny po hrozné tragédii při zápas Al Masry - Al Ahly se otevřeně hovoří o zinscenované akci, která měla být odplatou, za revoluci, kterou v Egyptě vedli právě fanoušci Al Ahly, konkrétně za ní stáli Ultras Ahlawy. Ti dokonce přišli s myšlenkou, založit vlastní politickou stranu Ultras.
Promlouvají i první účastníci tragédie, kteří jsou přesvědčení o tom, že armáda a policie o celé události buďto předem věděla a stála za ní, a nebo naschvál nechala nepokojům volný průběh, aby dala najevo, že bez vojenské síly, to v Egyptě nepůjde.
Jednalo se o velmi rizikové utkání, protože souboje mezi Al Masry a Al Ahly provázely násilnosti již v minulosti a jak armáda, tak i policie to musela vědět. Zatím co na jiných, daleko méně rizikových, zápasech je počet policistů a vojáků na stadionu daleko vyšší, tak při středečním zápase byl počet bezpečnostních složek z nějakého důvodu velmi poddimenzovaný.
Kromě toho nejevily bezpečnostní složky nejmenší snahu útokům domácích fanoušků zabránit. Navíc je přinejmenším divné, že se do ochozů stadionu dostalo velké množství zbraní, které byly při masakru použity.
Podle svědků přímo ze stadionu byly zamknuté únikové brány, které by měly být otevřené. Dokonce podle článku na ultras-tifo.net byly zamčeny i toalety, takže nebylo možné se před útokem schovat. Lidé tak mnohdy v chaosu umírali právě před zamčenými branami, když je dav doslova udusil.
Ultras v Egyptě, ale i mnohá zahraniční média jsou přesvědčeni, že středeční neštěstí nebylo pouhou nešťastnou náhodou a vše se stalo se s ohledem na protesty, za kterými stáli právě Ultras Ahlawy. Tyto protesty byly zaměřeny proti armádě a v posledních dvou měsících měly velkou sílu (po úmrtí člena Ultras Ahlawy, Mohamed Mustafa, který byl zastřelen v listopadu). V Káhiře včera dokonce vyrazilo tisíce ultras do ulic.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze
návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Sledovat @supporters_cz