o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Tisíce fanoušků se střetly v Polsku!

z tisku neděle, 06.01.2013 - přejít do komentářů
Když vedle sebe stojí fanoušci nepřítele... Kdo čekáte bitku, budete zklamaní
/titleImg/tisice-fanousku-se-stretly-v-polsku-/1/4709.jpg?width=570

Fanoušci Cracovie, Wisly, Lechie Gdaňsk, Ruchu Chorzow, Legie Varšava, Pogonu Štětín, Gornika Zabrze a mnohých dalších větších či menších táborů se setkali v sobotu v Čenstochové (Częstochowa).

Všichni se potkali v klášteře na Jasné Hoře (Jasna Góra), kde se účastnili tradiční poutě.

Jasná Hora je nejvýznamnějším poutním místem v Polsku, kde navštíví každoročně asi 5 milionů poutníků z celého světa.

Řada z nich podniká svou pouť pěšky, některé poutní trasy jsou několik set kilometrů dlouhé.

V kláštěře se nachází slavná ikona Panny Marie Čenstochovské, které řada věřících připisuje zázračné vlastnosti. Mnozí jí přisuzují podíl na záchraně kláštera a celého Polska v roce 1655, kdy se posádka asi 260 mužů (včetně řeholníků) ubránila těžce opevněný klášter proti asi 3,5 tisícové švédské armádě.

Této jinak z čistě vojenského hlediska nepříliš významné bitvě je připisován enormní význam, neboť zákeřný útok na národní svatyni (původně jí byla přislíbena nedotknutelnost) rozzuřil polské obyvatelstvo, které (povzbuzené její úspěšnou obranou) zareagovalo rozsáhlými povstáními, která Švédové nedokázali zvládnout.

Tuto pouť absolvují také fanoušci všech polských klubů, kteří na ni jezdí ověnčeni i klubovými symboly. Také někteří duchovní, kteří provádějí mši svatou, jsou fanoušci některého z polských klubů. Letos řídil mši kněz, jehož srdce, kromě Boha, bije také pro Wislu Krakow.

Video z celé akce naleznete zde



  

Autor: RadekN

clbanner



Videa

Tribuna Sever: 312. derby pražských S


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Výjezd busem za Sparti... 24.08.2024

BLOG: Výjezd busem za Sparti...


BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ... 06.03.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ...


BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n... 15.02.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl třetí (I... 09.01.2012

Britská nemoc – díl třetí (I...

clbanner
Speciály



Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace