o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

LFA apeluje na přehodnocení opatření vůči fanoušků

z tisku středa, 30.04.2014 - přejít do komentářů
LFA chce zintenzivnit komunikaci mezi zástupci fanoušků, klubů a vedení FAČR
/titleImg/lfa-apeluje-na-prehodnoceni-opatreni-vuci-fanousku/1/5977.jpg?width=570

Vlnu emocí vzbudily v posledních zápasech zpřísněná opatření, která vyústila v několik přerušených utkáních. Vedení LFA apeluje na předsedu Fotbalové asociace České republiky, aby FAČR přehodnotila postoj k opatřením, která vedou k přerušování utkání Gambrinus ligy.

LFA navrhuje, aby uvedené případy spadaly do gesce disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky, která se bude zabývat konkrétními proviněními dle disciplinárního řádu. Na případné úpravě disciplinárního řádu je LFA připravena se neprodleně podílet.

Celé znění textu z webu Gambrinusliga.cz

Kluby Gambrinus ligy a FNL chtějí na stadionech slušné a aktivní fanoušky, vytvářející pozitivní podporu svým klubům povzbuzováním a choreografiemi, nechtějí však trestat plošně návštěvníky stadionů ukončováním utkání, kdy případný trest neodpovídá míře provinění a naopak dává do rukou extremistických skupin nástroj, jak ohrozit regulérnost stávajícího ligového ročníku. LFA vnímá problémy, které způsobují některé minoritní skupiny na fotbalových stadionech a rozhodně je odsuzuje a je připravena poskytnout maximální součinnost směrem k jejich eliminaci a tvrdým postihům vůči konkrétním jednotlivcům.

LFA chce zintenzivnit komunikaci mezi zástupci fanoušků, klubů a vedení Fotbalové asociace ČR a vytvořit tak platformu, kde by bylo možné prosazovat oprávněné zájmy všech hlavních složek klubového profesionálního fotbalu při zachování vzájemného respektu.

LFA však chce rovněž přistoupit k řešením, která nebudou unáhlená. Proto provede ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky komplexní analýzu fanouškovské problematiky v okolních zemích a do 30. srpna 2014 představí komplexní návrh řešení a opatření vycházejících ze zkušeností a praxe v zahraničí.

Ligová fotbalová asociace však neumí vyřešit tento problém bez podpory drtivé většiny fanoušků, a proto i je žádá o spolupráci. Povzbuzujte své kluby slušným způsobem a respektujte legislativu České republiky. Dejte tak najevo, že Vám jde především o Váš klub, nikoli o urážení ostatních.

LFA rovněž zadá všechny fanoušky, aby přestali vulgárně urážet předsedu FAČR a rovněž tak svým dílem přispěli k uklidnění stávající situace, která může ve svých konečných důsledcích ohrozit regulérnost závěru stávajícího ligového ročníku.

Dušan Svoboda

Předseda LFA

zdroj: GambrinusLiga.cz

Autor: Mara

clbanner



Videa

Tribuna Sever: 312. derby pražských S


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Výjezd busem za Sparti... 24.08.2024

BLOG: Výjezd busem za Sparti...


BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ... 06.03.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ...


BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n... 15.02.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl třetí (I... 09.01.2012

Britská nemoc – díl třetí (I...

clbanner
Speciály



Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace