Disciplinární komise FAČR opět udělovala pokuty a také začala disciplinární řízení s několika kluby, jak už je každý čtvrtek zvykem. Tentokrát začala trestat i pokřiky proti šefovi svazu Peltovi.
Komuniké ze zasedání Disciplinární komise FAČR z 17. 4. 2014:
Disciplinární komise zahájila řízení s AC Sparta Praha a s SK Slavia Praha za použití pyrotechniky při utkání 24. kola GL.
Disciplinární komise zahájila řízení s FC Viktoria Plzeň kvůli chování diváků, které vedlo k přerušení utkání GL s Vysočinou Jihlava.
Disciplinární komise zahájila řízení s FC Zbrojovka Brno a SK Sigma Olomouc za vulgární skandování v utkání 24. kola GL.
Disciplinární komise projednala s klubem SK Slavia Praha okolnosti, které vedly k přerušení utkání 23. kola GL s Jabloncem a potrestala klub pokutou 20 000 korun.
Předseda komise, pan Richard Baček, řekl po zasedání toto: „Netrestáme kritiku, ale trestáme vulgarity. Na kritiku má samozřejmě každý právo, Disciplinární řád však pamatuje na případy, kdy se během utkání objevují vulgarity a pokud taková situace nastane, pak je komise trestá. Případ vulgárních urážek na Slavii není prvním, obdobně jsme trestali v případech vulgárních projevů na zápasech Sparta – Plzeň a Ostrava – Sparta. Disciplinární komise dnes také diskutovala o situaci, týkající se vulgarit na stadionech, konkrétně o udělování mnohem přísnějších trestů.“
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze
návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Sledovat @supporters_cz