Jak se fanoušci Feyenoordu označují? S kým mají družbu? + VIDEO
Prostřednictvím účasti českých týmů v pohárové Evropě mají fanoušci jedinečnou možnost naživo shlédnout atraktivní evropská mužstva. Vedle nesmírné fotbalové kvality mívají evropské kluby i skvělé fanouškovské zázemí a právě to se vzhledem k zaměření webu stává středem našeho zájmu. Chtěli bychom Vám vždy, když do České republiky bude mířit poutavý klub, alespoň ve stručnosti přinést informace o jeho fanoušcích. Začínáme u příznivců nizozemského klubu Feyenoordu Rotterdam, jež je soupeřem Sparty Praha ve 4. kole Evropské ligy a nyní se v rámci odvety představí v Praze.
Fanoušci vítěze Poháru UEFA z roku 2002 chodí vytvářet domácí atmosféru na stadion De Kuip s kapacitou 51 177 míst. Od roku 2006 je v plánu výstavba nového stadionu. Chvílemi se dokonce hovořilo o výstavbě největšího stadionu v Evropě (kapacita až 130 000), ale jelikož Nizozemsko neuspělo s kandidaturou na pořádání Mistrovství světa 2018, tak tato vize ztroskotala. Nyní je plán na výstavbu pozdržen, přesto by nový stánek měl být v budoucnosti postaven, přičemž jeho kapacita nepřesáhne 70 000 míst.
Fanoušci Feyenoordu nesou označení Het Legioen. Lze je nalézt všude v Nizozemsku a také v dalekých místech za hranicemi země. Het Legioen tvoří jednu z nejloajálnějších skupin ve fanouškovském světě, při klubu stojí v časech dobrých i zlých. V týmu Feyenoordu nikdy nenastoupí hráč s číslem 12 na dresu, protože 12 je určena pro Het Legioen.
Slavný klub má jeden oficiální fanklub, The Feyenoord Supportersvereniging (FSV). Od roku 2006 získalo členství kolem 23 000 lidí. FSV slouží pro dobrou komunikaci mezi klubem a fanoušky, zajišťuje výrobu zpravodajů pro domácí zápasy, zajišťuje maskota a organizuje výjezdy. Dále se angažuje v mnoha projektech, jako je například den otevřených dveří v průběhu letní přípravy. Na tuto jedinečnou událost v Nizozemsku, která má bohatý program (mj. posily týmu přilétají ve vrtulníku a celý stadion jim poté aplauduje), zavítá vždy 60 000 – 70 000 fanoušků.
Spřáteleným táborem Feyenoordu je Sunderland A. F. C.. Vazby se začaly tvořit v roce 1970, kdy se stoupenci anglického klubu stěhovali do Rotterdamu za prací v přístavech a docích. Někteří z nich v nizozemském městě zůstali a začali se zajímat o místní klub Feyenoord. Postupem času vztahy sílily. Dnes je běžné, že fanoušci Feyenoordu cestují na zápasy Sunderlandu, a naopak v Rotterdamu mají své místo přátelé ze Sunderlandu. Oproti tomu odvěkého rivala představuje Ajax Amsterdam. Vedle rivality týmů přináší vzájemné utkání konfrontaci i mezi samotnými městy, městy s extrémními rozdíly v postojích a kultuře. Mezi příznivci obou klubů došlo v minulosti k ostrým střetům.
Fanoušci Feyenoordu Rotterdam žijí fotbalem, žijí svým klubem a své kvality by měli ukázat i v Praze.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze
návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Sledovat @supporters_cz