Utkání Zbrojovky se Slavií Praha sledovalo více jak 44 tisíc diváků! Brno drží rekordy, které hned tak nepadnou...

Zpět v čase sobota, 09.07.2022 - přejít do komentářů

Ve středu 2. října 1996 se v 8. ligovém kole odehrála bitva mezi brněnskou Zbrojovkou a Slavií Praha. Na stadion za Lužánky tehdy dorazilo více jak 44 tisíc diváků...

Před pětadvaceti lety zažívalo Brno fotbalovou euforii, kdy do hlediště chodily desetitisíce diváků a Zbrojovce fandila celá Jižní Morava. Pod článkem naleznete fotografie z této euforické doby.

Na začátku sezóny 1996/1997 zahltila Brno fotbalová horečka. Domácí celek po sedmi kolech vedl ligu a nažhavení fanoušci si nechtěli nechat ujít duel s obhájcem titulu - pražskou Slavií (1:1). Za Lužánkami se sešlo celkem 44 120 diváků, což byl nový rekord české nejvyšší soutěže.

Už po třech minutách zmrazil zaplněný stadión Pavel Novotný a sešívaní vedli. Až patnáct minut před koncem rozradostnil domácí publikum Richard Dostálek, který propálil Jana Stejskala. „Někde mezi šestnáctkou a penaltou jsem to fouknul Stejskymu k tyči, takže moc pěkný gól," vzpomíná s odstupem let úspěšný střelec a nynější trenér brněnské Zbrojovky.

Později přišel mírný útlum. Zájem fanoušků opadl, ale stále chodilo na domácí zápasy v průměru přes dvacet tisíc diváků, což brněnskému klubu mohla závidět celá ligová scéna. Fanoušci byli také odměněni, protože Boby Brno jako jediné z celé soutěže doma neprohrálo ani jeden z domácích zápasů. Jihomoravané nakonec vybojovali čtvrté místo a účast v tehdejším Poháru UEFA.