o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG: Věděli jste, že góly černochů se nepočítají?

blog fanoušků čtvrtek, 19.09.2019 - přejít do komentářů
Na Spartě se museli úplně zbláznit a svůj neúspěch svalují na černochy!
/titleImg/blog-vedeli-jste-ze-goly-cernochu-se-nepocitaji/1/9034.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Když jsem na internetu narazil na video Co říká o rasizmu tvoje máma, které je na oficiálním Youtube kanálu Sparty, tak jsem nevěřil vlastním uším a očím. Jak v dnešní době může ligový klub, který navíc má ve svých řadách hráče tmavé pleti udělat takové rasistické video!? To vypadá, jako bychom tady byli 100 let za opicemi!

Já se taky netočím na hlavě radostí, z vlny migrantů a multikulturalismu, ale zrovna hráči, kteří sem přicházejí hrát fotbal, jsou ti poslední, na které by se mělo bučet, protože jsou to slušní černoši! Jak se na to dívají samotní hráči jako je Tetteh, Kanga, Costa? To jim jako nevadí, že navádíte fanoušky aby si odplivli když vidí jít černocha po ulici, a nebo že se jejich branky nepočítají!?

Sparta Praha se před časem vydala cestou zabudování do týmu spoustu cizinců a bohužel to nepřineslo své ovoce. Klub se potácí pod svými dlouhodobými možnostmi a ambicemi, ale takto otočit a najednou ten neúspěch prostřednictvím známých osobností svalovat na hráče černé pleti nebo cizince, je naprosto hloupé! Pokud takto smýšlí nejúspěšnější klub české historie, tak to s naší budoucností vidím černě.

A teď vážně! Jsem si vědom, že je to sarkazmus. Ale nevím, jestli je to nejšťastnější forma boje s rasizmem. Jednak si nejsem úplně jistý, jestli to ti, kterých se to opravdu týká pochopí, a pak si taky nemyslím, že největší problém českého fotbalu je rasizmus. Je to taková okrajová záležitost a ti co mnohdy bučí v emocích, tak si prostě nějak ulevují bez nějakého hlubšího významu. Ano, asi si ulevují hloupě, ale fotbal je hloupý a i když v poslední době se z něho stal dobrý byznys, tak pořád to je zábava pro prostý lid a v našich končinách to platí dvojnásob.

Autor: Partik H.

Autor: Blog

clbanner



Videa

Tribuna Sever: 312. derby pražských S


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Výjezd busem za Sparti... 24.08.2024

BLOG: Výjezd busem za Sparti...


BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ... 06.03.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ...


BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n... 15.02.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...


Britská nemoc – díl třetí (I... 09.01.2012

Britská nemoc – díl třetí (I...

clbanner
Speciály



Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace