Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping). V sobotu 31.3.2018 se uskutečnilo v rámci 16.kola krajského přeborů mužů derby mezi Hvězdou Cheb a Františkovými Lázněmi. Františkovy Lázně zvítězily v penaltovém rozsřelu.
Chebský celek byl založen roku 1951 pod názvem RH Cheb. Poté se měnil název hned několikrát. V sezoně 1979/80 si poprvé chebáci zahrají první ligu.
V roce 1996 skončil v Chebu ligový fotbal. Poslední ligový ročník zastihl tradičního účastníka ligy Cheb v problémech se stadionem, penězi, majitelem a licence byla prodána. Muži soutěž nehrají a po sezoně přechází tým Lokomotivy Cheb pod SK Cheb.
V sezoně 2000/2001 po skončení soutěže se přesouvá většina hráčů pod klub FK Union Cheb a začíná se tak psát nová etapa chebského fotbalu a to až v 5. nejvyšší soutěži. Postup do divize přišel až v sezoně 2003/04. Po třech letech se stěhuje Union do ČFL, ve které končí po dvou sezonách na 15 místě a vrací se opět do Přeboru Karlovarského kraje.
K 1.7.2011 se chebský celek opět vrací k názvu FK Hvězda Cheb. Nyní nastupují hráči Hvězdy Cheb v krajském přeboru Karlovarského kraje. Nicméně vedení klubu by chtělo již příští rok postoupit do divize.
Před 15 lety, tedy roku 2003 byla založená skupina Chebská brigáda. Hvězda vždy měla a vždy bude mít fanouškovskou základnu (všem dobře známá - Chebská Brigáda). Na domácí zápasy sčítá kotel 15 - 40 hlav.
Cheb je znám přátelskými vztahy s fanoušky Baníku Ostrava. Družba s fanoušky Baníku Ostrava začala již v první ligové sezoně RH Cheb v roce 1979. Při utkáních Chebu s Ostravou existoval vždy pouze jeden kotel, kde stáli příznivci obou týmů a fandili společně. Tradiční byli rovněž fotbalová utkání mezi fanoušky hraná většinou den před ligovým zápasem. Oba kluby se podporovaly i na dostupných zápasech, chebští příznivci trávili v Ostravě dovolenou a obráceně, někteří jedinci vyjížděli k zápasům se spřáteleným klubem s týdenním předstihem.
Existovala také nepsaná hostitelská pravidla. Při zápasech týmů se domácí příznivci starali o ubytování hostů a také o placení útraty ve většinou pronajatém sálu. Tento stav fungoval až do roku 1996, kdy byl fotbal v Chebu umrtven. Od té doby se příznivci Chebu začali soustředit na zápasy Baníku, a právě před 15 lety v roce 2003 objevila se vlajka Chebská brigáda - Baník Ostrava. Od znovu vzkříšení fotbalu v Chebu v roce 2001 začali Chebští znovu podporovat i svůj vlastní klub a v rámci možností dál i spřátelený Baník Ostrava. Díky určité výměně generací a nových družbách a situaci na ochozech se nedá dnes hovořit přímo o družbě, ale spíše o spřátelených klubech, přestože mezi mnoha jedinci panují velmi těsné vztahy.
V zápase s Františkovými Lázněmi tak slavila Chebská brigáda 15 let své existence. Duel byl vyostřený nejen na hřišti, ale také v hledišti, kde proběhlo i jeden pěstní souboj po výměně názoru.
           
Autor: Blog
|
Sledovat @supporters_cz